Перший підлітковий хакатон Івано-Франківська
Реалізовано 01.03.2018 - 30.06.2018
21 435 UAH
Всього на участь у хакатоні було отримано 35 заявок, із яких за мотиваційними листами та досвідом у програмуванні було відібрано 25 учасників.
Хакатон був проведений 9 червня в просторі Промприлад.Реновація і тривав 9,5 годин, протягом яких учасники змогли не тільки отримати нові знання, але й розробити та презентувати перед суддівською комісією свій продукт інноваційного підприємництва.
Команди презентували наступні проекти:
1. Sweet Home — система розумного будинку, що об’єднує розумні елементи від різних виробників в одну екосистему і керується через один мобільний додаток.
2. Roboclub App — мобільний додаток, що допоможе зорієнтуватися у розкладі операторів позашкільної технічної освіти, отримувати сповіщення та нагадування про заняття, тримати під рукою довідкові матеріали про освітні технічні інструменти.
3. Easy Price — мобільний додаток, що зчитує інформацію із цінниками з іноземною валютою і конвертує в гривні, використовуючи актуальні дані з офіційного сайту НБУ.
4. Eco City — система моніторингу стану забрудненості повітря в місті, зібрана на базі відкритої платформи Arduino. Дані збираються на спеціалізованому сайті і доступні для всіх бажаючих через мобільний додаток.
5. Clean IF — система роздільного збору сміття, яка пропонує людям здавати відсортоване сміття і отримувати спеціальні чеки у вигляді QR-кодів, що надають право на знижку в мережах роздрібної торгівлі міста.
Під час реалізації проекту, було отримано унікальний для нашого міста досвід, який говорить що в місті існують локальні спільноти підлітків, зацікавлених ІТ, але які при цьому не контактують одна з одною. Хакатон як формат змагання побудованого не на конкуренції один з одним, а на пошуку найефективніших рішень посприявши початку спілкуванню між різними групами.
ІТ-спільнота активно підтримує дитячі та підліткові заходи, що направлені на отримання конкретного результату і для самих дітей такий формат є більш органічним ніж традиційні шкільні олімпіади, на яких вони можуть продемонструвати лише своє вміння заучувати матеріал, а не застосовувати на практиці.
Після проведення заходу до організаторів надійшла пропозиція від Державного Центру позашкільної освіти описати і поділитися нашим досвідом для розповсюдження його по всій Україні. Цей формат будуть продовжувати розвивати в нашому місті, також він заручився підтримкою Департаменту освіти та науки Міської ради, щоб інтегрувати його у формальне освітнє середовище.