1

Казкотерапія від Лікаря Свято

Реалізовано 19.11.2018 - 31.12.2018

22 080 UAH

Проєкт «Казкотерапія від Лікаря Свято» спрямований через веселі добрі казки покращити емоційний стан хворих дітей та їх батьків (опікунів), які перебувають на стаціонарному лікуванні. Казкові вистави у приміщенні лікувальних закладів та реабілітаційних центрів організовано майбутніми психологами, які спеціалізуються на клінічній психології і є волонтерами молодіжного проєкту «Лікар Свято».

У веселих костюмах казкових та мультиплікаційних героїв вони відвідували дітей у різних відділеннях лікарні, проводили з ними різноманітні розважальні заходи. Такі події відбувалися щотижня в післяобідній час, після всіх медичних процедур.
Казкові вистави мають терапевтичний ефект не тільки через позитивні емоції, а й завдяки змісту, оскільки допомагають долати найбільш поширені страхи дітей в умовах лікарні.

Ігри під час казкової вистави підбиралися залежно від віку та відділення, де лікувалися діти. На прощання Лікарі Свято завжди дарували дітям невеличкі подарунки, зроблені власноруч: кульки, клоунські носики та ін. Така презентація казок апробована студентами-волонтерами в роботі з хворими дітками в Обласній дитячій клінічній лікарні.  За одне відвідування необхідно близько 50-60-ти подарунків, оскільки волонтери ходять у різні відділення. Також для старших дітей проводилися бесіди на тему збереження психічного і соматичного здоров'я та психологічного благополуччя.

Для важкохворих дітей та тих, хто перебував в інфекційних відділеннях і не мав можливості відвідати ігрову кімнату, відбувалось читання казок.

Волонтери, які працювали з дітьми, кошти за це не отримували. Здебільшого, це були студенти 2-4 курсів спеціальності «Психологія» ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника».

Волонтери проєкту «Казкотерапія від Лікаря Свято» 28 разів побували у відділеннях Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні, також у Центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів "Добродія Калузька" та 2 рази у загальноосвітніх школах Івано-Франківська, і подарували дітям понад 1400 подарунків-оберегів ручної роботи, клоунських носиків та різнобарвних кульок. Також було проведено три зустрічі у Школі волонтерів проєкту.

За час існування в проєкт «Лікар Свято» взяло участь близько 150 осіб, які власноруч виготовляли подаруночки для хворих дітей (листівки-побажання, паперові ялинкові прикраси, вовняні іграшки та ін.), і 60 волонтерів, які два і більше рази побували у пацієнтів дитячих лікарень Івано-Франківська. За три роки (з лютого 2015 року) відбулося понад 100 візитів до хворих дітей.

Дізнатись більше