Sars cov 2 can infect cells in t large

Біотехнології у відновленні поранених

Реалізовано 01.11.2022 - 30.08.2023

100 000 UAH

Клітинна медицина та біотехнології дають змогу ефективно та безпечно лікувати пошкодження органів та захворювань, викликаних внаслідок військових травм. Мезенхімальні стовбурові клітини(МСК) мають унікальну властивість трансформуватися у будь-який тип клітин. Після їхнього введення в організмі відбувається поступове відновлення тканин і функцій ураженого органу, істотно зменшуються прояви захворювання, покращується самопочуття пацієнта. Використання МСК у медицині дає можливість відновити нормальну роботу всього організму, уникнути розвиток ускладнень захворювань та підвищити якість життя пацієнтів.

Мета проекту – покращити відновлення стану та якості життя, допомогти  у реабілітації постраждалих під час військових дій.

Відбір пацієнтів проводився при наявності у них:

  • післяопікових та посттравматичних рубців;
  • контузії.

Загалом лікарі працювали з 7-ма військовими. Двоє пацієнтів отримали внутрішньовенне введення МСК, а для лікування решти використовували регенеративні сітки - це засіб, який успішно пройшов клінічну апробацію в якості пов'язки-носія епідермального фактору росту в комбінації з антибіотиками, що дає можливість лікувати хронічні рани та дефекти із повільною регенерацією у пацієнтів з ослабленою імунною системою.

Проєкт реалізувався студентами-медиками (Ескулап-ІФ) у партнерстві з клінікою «Франкомед» та ТОВ «ГЕНОМ» (Західноукраїнська біотехнологічна компанія).

Дізнатись більше